Giriş | Kayıt Ol
Kullanıcı Adı :

Şifre :


GİT
 

  Ara Arşiv

Etkinlik Ajandası

<- Eylül 2015 ->
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Anket


 
Ana Sayfa > >
Su Vakfı

SİVİL TOPLUM DERGİSİ
YIL: 4 SAYI:15 TEMMUZ-EYLÜL 2006
Adres: Atatürk Bulvarı, No: 148/16, Aksaray/İstanbul Tel: 0212 522 3570 Faks: 0212 522 3690 Web: www.suvakfi.org.tr
 
 
Bu yazı 27263 defa okunmuştur.

Su Vakfı, su kültür ve medeniyetinin yaşatılması, ihyası ve geliştirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması, yapılanlara destek olunması, suyu insanların kullanımına sunan eserlere tarihî hüviyetlerinin tekrar kazandırılması, su kaynaklarının en iyi şekilde kullanılmasının ve korunmasının sağlanması, suyun kişi, toplum ve canlı hayatındaki yerinin ve ehemmiyetinin insanımıza kavratılması, suyun en verimli şekilde ve tasarrufa riayet edilerek kullanılması şuurunun geliştirilmesi, yeni su kaynaklarının bulunması ve hizmete alınması için çalışmalarda bulunulması amacıyla 1995 yılında kuruldu.

 

Kurumsal Yapı ve İş Birliği Yapılan Kuruluşlar

Su Vakfı Yönetim Kurulu, Başkan Prof. Dr. Zekai Şen, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Atilla Altay, Muhasip Nevzat Uyaroğlu, Sekreter Mehmet Alacacı, Üye Mehmet Kundak, Üye Selami Oğuz, Üye Recai Berber’den oluşmaktadır. Vakıf içinde bir müdür, bir basın halkla ilişkiler koordinatörü, bir mali işler koordinatörü ve bir bilgi işlem koordinatörü görev yapmaktadır. DSİ, İSKİ, İTÜ, Osmangazi Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Temiz Enerji Vakfı, TÜRÇEK, Tema Vakfı iş birliği yaptığımız kuruluşlardır.

 

Gerçekleştirilen ve Hedeflenen Projeler

Vakfımız her yıl 22 Mart Dünya Su Günü’nde suyla ilgili konularda geniş katılımlı paneller düzenlemektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu uluslararası WERDEC (Water Engineering Research and Development Center) ve RERDEC (Renewable Energy Research and Development Center) adlı su ve yenilenebilir enerji araştırma merkezleri aracılığıyla her yıl çok sayıda Türk ve yabancı öğrenciye Türkiye’de teknik eğitim veren vakfımız, eğitim departmanımızın hazırladığı Mavi Damla Eğitim Projesi çerçevesinde ilk ve orta dereceli okullarda su konusunda seminerler vermektedir.

Vakfımız eğitim hedefleri çerçevesinde kısa bir zaman sonra uzaktan eğitim projesini de yürürlüğe sokmayı hedeflemektedir. Temiz Enerji Vakfı ile iş birliği yaparak her iki yılda bir Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu düzenlemektedir. Vakfımız şimdiye kadar 900’e yakın tarihî çeşmenin envanterini çıkarmış, pek çoğunun temizlik ve bakım işlerini üstlenmiştir. Kurumumuz bünyesinde faaliyet gösteren web siteleri ise şunlardır: www.suvakfi.org.tr, www.dunyasugunu.org, www.turkwater.org, www.werdec.org, www.rerdec.org.

 

Yayınlar

Ortadoğu’da Su Medeniyetlerinden Su Savaşlarına (Dr. Cemal Zehir), Su Bilimi ve Yöntemleri (Zekai Şen), Çözümlü Problemlerle Su Temini ve Çevre Sağlığı (Prof. Dr. Yılmaz Muslu), Su Ürünleri İşleme Teknolojisi (Nalan Gökoğlu), Su ve Atıksu Mühendisliği Cilt I-II (Prof. Dr. Yılmaz Muslu) gibi birçok yayını bulunan vakfımızın yayınları hakkında geniş bilgi web sitemizden edinilebilir.


Ana Sayfa  |  S.S.S  |  Site Haritası  |  Kullanım Şartları  |  İletişim
Copyright © Edam, 2006. Tüm Hakları Saklıdır.